FilistinHaberlerOrtadoğu

Beythanun’a siyonist sızma engellendi

Filistin direnişi, bugün (21 Aralık Pazartesi) Gazze’nin kuzeyindeki Beythanun şehrinin doğu bölgesine sızmaya çalışan işgal askerlerini püskürttü.

“Gazze’nin kuzey sınırlarında mevzilenen bir grup mücahit, sabah erken saatlerde işgal ordusuna bağlı bir birliğin sızma girişiminde bulunduğunu fark ederek düşmana karşı koydular. Çıkan şiddetli çatışmanın ardından işgal birliği sınırın arkasındaki mevzilerine geri dönmek zorunda kaldı.”

Mahalli kaynaklar devamla, sınırda mevzilenmiş olan işgal tanklarının da Filistinlilerin evlerin doğru ateş açtığını, ateş sonucu en az üç topun evlere yakın bir mesafeye düştüğünü ve maddi zarara neden olduğunu ifade ettiler.

İşgal güçleri dün akşam saatlerinde de askeri helikopterlerin koruması altında sınırlı bir şekilde Beythanun’un doğu kesimine girmişti.

Siyonist işgal ordusu direnişin mukavemet gücünü anlamak, askerlerinin moralini yükseltmek ve Gazze halkını sürekli tedirgin etmek için zaman zaman sınırda operasyonlar yapıyor. Mevzilerde nöbet tutan direniş mücahitleri ise işgal güçlerine nefes aldırmamakta ve geldikleri gibi dönmeye zorlamakta ısrarlı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.