FilistinHaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

Beytlahim’de Düzenlenen Yürüyüşte Siyonist Trump’ın Ziyareti Protesto Edildi

İşgal zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirlere destek için Batı Yaka’nın güneyindeki Beytlahim kentinde yürüyüş düzenleyen Filistinliler, ABD Başkanı Donald Trump’ın bölgeye ziyaretini protesto etti.

Yürüyüşe katılanlar, “Amerika aynı… Amerika yılanın başı” şeklinde Trump’ın ziyareti aleyhinde sloganlar attı.

Açlık grevindeki esirlere destek için düzenlenen yürüyüş, dün (22 Mayıs Pazartesi) ikindiden sonra Beytlahim’in güneyindeki Ed-Dehişe Kampı’ndan yola çıktı.

Filistin tv muhabiri, yürüyüşe katılanların Ed-Dehişe Kampı sokaklarını ve Kudüs-El-Halil karayolunu geçtikten sonra Beytlahim kent merkezindeki El-Mehd Meydanı’nda bulunan esirlere destek çadırına yöneldiklerini bildirdi.

Bu arada, dün öğle saatlerinde Beytlahim’de Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin esirlere destek faaliyetine müdahalesi sonucu güvenlik güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışma çıktığı ifade edildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın ziyareti münasebetiyle esirlere destek faaliyetlerini kısıtlamak isteyen Filistin Yönetimi güvenlik güçleri etkinliğe müdahale etti.

ABD Başkanı Trump, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Arap ve İslam ülkeleri liderlerinin katıldığı zirvede yaptığı konuşmada İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ı terör örgütü olarak niteleyerek tepki çekmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.