FilistinHaberlerOrtadoğu

Beytlahya’ya siyonist sızma engellendi

Halk Direniş Hareketi’nin askeri kanadı Nasır Salahuddin Tugayları, kendisine bağlı mücahit bir grubun Gazze’nin kuzey sınırında nöbet tutarken, dün gece bölgeye sızmaya çalışan işgal askerleriyle çatıştığını bildirdi.

Nasır Salahuddin Tugayları bugün (19 Aralık Cumartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. “Bölgeye sızmaya çalışan işgal askerlerine otomatik silahlarla sürpriz yapan mücahitler, düşmanla yaklaşık 15 dakika çatıştı. Yoğun çatışmanın ardından neye uğradığını şaşıran düşman askerleri sınırın arkasındaki mevzilerine geri çekilmek zorunda kaldılar”.

Nasır Tugayları bildiride ayrıca şöyle dedi: “Bölgeyi gözetlemek, olup bitenleri öğrenmek, sivilleri ve mücahitleri katletmek için bölgeye girmeye çalışan Siyonist birlik Allah’ın izniyle amacına ulaşmadan geri püskürtüldü”.

Düşmanın her türlü saldırısına hazır olduklarını belirten Nasır Salahuddin Tugayları “Gaspçı Siyonist işgal yönetimi ile ona bağlı işgal askerleri şunu iyi bilsin ki, Gazze onlar için hiçbir zaman kolay bir av olmayacaktır. Allah’ın izniyle burası hem sizin için hem de zırhlı askeri araçlarınız için mezar olacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.