HaberlerİranOrtadoğu

Beytülmal’i kimseye yağmalatmam

Dr. Ahmedinejad, beytülmalın kişisel çıkarlar için kullanılmasına göz yummasının mümkün olmadığını hatırlatarak “Benim yerimde kim olsa, aynı şekilde davranır ve yetimin hakkını kimseye yedirtmez!” dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bugün Tahran eyaletinin Robatkerim kentinde yaptığı konuşmasında, “İslami bir hükümetin en önemli vazifelerinden biri, direkt yüce Allah’ın özelliği olan hep haktan yana olmasıdır. Allah’tan kaynaklanan her şey de haktır ve mutlaka doğrudur” diye vurguladı.

Dr Ahmedinejad konuşmasını, “Hakk’a bağlanmamış olan bir hükümetin halklar için hayır ve bereket kaynağı olabileceğini bekleyemeyiz. Böyle bir hükümet tabi ki geçersiz ve köksüz bir hükümet olacaktır ve Kuran-ı Kerim’in tabiriyle su üzerindeki kabarcık misalidir” şeklinde sürdürürken ayrıca, “Halkın hakkını savunmak, adaletsizliklerin karşısına dikilmek en zor vazifelerden biri. Çünkü bu alanın zorbaları, kabadayıları ve çıkarcı grupları, halkın hakkının tam olarak ödenmesini kendi çıkarlarına aykırı buluyorlar. Bu yüzden haktan yana olanın önünde direniyorlar. Halkın hukukunu savunan bir hükümet de aynı meseleyle karşılaşıyor” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.