FilistinHaberlerOrtadoğu

Bildiri atılması siyonistlerin başarısızlığını gösteriyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Siyonist işgal yönetiminin Gazze semalarından bildiriler atmasının düşmanın hem askeri hem de istihbarat alanında başarısız kaldığını gösterdiğini belirtti.

Bugün (07 Ocak Perşembe) bir bildiri yayınlayan Kassam Tugayları şunları ifade etti: “Siyonistlerin bu eylemi, Gazze halkının korkup kargaşa yaşaması için sürdürülen psikolojik savaşın bir devamıdır. Filistin halkı düşmanın bu tür basit propagandalarına alışıktır.”

Kassam Tugayları devamla, düşmanın bu yolları kullanmasının, hem son savaşta hem de daha önceki çatışmalarda direniş karşısında aciz kalışının bir göstergesi olduğunu belirtti.

Bildiride ayrıca şu ifadeler yer verildi: “Topraklarını korumaya çalışan halkımız, düşmanın kullandığı bu yeni metotlarla neyin peşinde olduğunu gayet iyi biliyor. Yine halkımız düşmanla işbirliği yapmanın büyük bir cinayet olduğunu bu suçu işleyenlerin ise çok ağır bir şekilde cezalandırılacağını da biliyor.”

Siyonist işgal ordusu bugün Gazze’nin üzerine yağdırdığı bildirilerde Gazze halkına duvardan uzak durmaları ve direnişe destek vermemeleri konusunda tehditlerde bulunurken, tünellerle ilgili kendilerine bilgi vermeleri konusunda da teşvikte bulunuyordu.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.