FilistinOrtadoğu

Binlerce Gazzeli, şehitleri son yolculuğuna uğurladı

İşgal ordusunun son saldırılarında şehit olan Gazzelilerin cenazesi için bugün öğleden sonra on binlerce kişi cenazelerin bulunduğu yerde toplanarak direniş güçlerinden işgal ordusuna misillemede bulunmasını istedi.

Rafah şehrinde bugün (09 Nisan Cumartesi) şehit olan Kassam komutanı Teysir Ebu Senime ile yardımcısı Muhammed Avace’nin cenazesine katılan mahşeri kalabalık, attıkları sloganlarda Kassam Tugayları’nı işgalciden intikam almaya çağırdı.

Daha sonra kalabalık ikiye bölündü. Bir kısmı Kassam komutanının defnedildiği Eş-Şarkiyye mezarlığına giderken, diğer grup yardımcısının defnedildiği Tel Es-Sultan bölgesine yöneldi.

İki şehit için cenaze namazı öncesinde bir konuşma yapan Rafah şehrindeki davetçilerden Musa Ebu Celidan, işgal ordusunun bu tür cinayetlerle Filistin halkının hak ve hukukunu elinden alamayacağını ve özgürlük noktasındaki azmini kıramayacağını söyledi.

Musa Ebu Celidan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kahraman şehitlere ve bu tertemiz kanlara rağmen kafile yoluna devam ediyor. Bu halk düşmana asla teslim olmayacak. Allah’ın izniyle sonunda mutlaka başaracak.”

Siyonist işgal ordusunun bugün sabah erken saatlerde Gazze’nin Rafah şehrinde düzenlediği saldırıda Kassam komutanlarından Senime ve yardımcısı Avace şehit olmuş, üçüncü bir mücahit de yaralanmıştı.

İşgal ordusunun bugün işlediği cinayetlerle son iki günde şehit olanların sayısı 17’ye, yaralı sayısı ise 65’e yükseldi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (15) içerik yüklenmiştir.