FilistinHaberlerOrtadoğu

Binlerce kişi Mescid-i Aksa’da cuma namazı kıldı

Kudüs ve 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinlilerden binlerce kişi Cuma namazını kılmak için Mescid-i Aksa’ya akın etti.

Mescid-i Aksâ’yı dolduran Filistinliler, camide yer kalmayınca caminin avlusunda ve etrafındaki cadde ve sokaklarda namaza durdular.
Cuma namazının ardından uzaktan gelenler ikindi namazını da cem ederken, bazıları da ikindiye kadar Mescid-i Aksa’da kaldı.

Diğer taraftan Cuma hutbesini veren Şeyh Yusuf Ebu Sinine, hutbesinde Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan korkunç ve kirli planlara karşı Arap ve İslam dünyasının suskunluğunu eleştirdi.

Ebu Sinine, “Kudüs ve Mescidi Aksa’nın karşı karşıya kaldığı tehlikeler acilen müdahaleyi gerektiriyor” dedi.

Şehirde Filistin halkına hitap edecek özel anaokulu ve ilkokul binalarına şiddetle ihtiyaç duyduklarını belirten Şeyh Ebu Sinine, “Kudüs sınırları dışında şatafatlı binalar yapan Filistinlilerin öncelikle burada Kudüs sınırları içinde yavrularımızın eğitimine katkı sağlayacak okullar yapmaları gerekir” dedi.

Siyonist gaspçı yerleşimcilerin son dönemlerde sık sık Mescid-i Aksa’yı basma girişiminde bulunmasını da kınayan Şeyh Ebu Sinine, Filistinlilerden bu mukaddes mekânı korumak için Mescid-i Aksa’ya gelmelerini istedi.
Siyonist zindanlarda bulunan esirlerin son derece zor bir süreç yaşadığını belirten Mescid-i Aksa hatibi, esirlerin serbest bırakılması için ciddi olarak çalışmak gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.