FilistinHaberlerOrtadoğu

Binlerce kişi yakılarak şehit edilen bebeğin cenazesine katıldı

Siyonist gaspçıların dün gece sabaha doğru Filistinli Devabişe ailesinin evini kundaklaması sonucu şehit olan 18 aylık bebek Ali Sa’d Devabişe’nin cenazesine binlerce Filistinli katıldı.

Kaynaklara görr, bugün köydeki Ulu Cami’de kılınan Cuma namazından sonra Filistin bayrağına sarılı cenazeyi kalabalık bir kitlenin tekbir ve sloganlar eşliğinde köy caddelerinde dolaştırdıktan sonra son yolculuğuna uğurladığını söyledi.

Cenaze törenine Uzlaşı Hükümeti Başbakanı başta olmak üzere resmi düzeyde birçok kişinin katıldığını belirten muhabirimiz, Başbakan El-Hamdallah’ın merasimde bir konuşma yaptığını ve işgal rejimini kınayarak, bu rejimin eninde sonunda yok olacağını söylediğini ifade etti.

Bebekleri yanarak şehit olan ve üç aile bireyi de ağır şekilde yaralanan Devabişe ailesi adına bir konuşma yapan Semir Devabişe, herkesten Siyonist rejimin Filistin toprakları üzerindeki işgalinin sona ermesi için çalışmasını isteyerek, Filistin halkının başka halklar gibi kendi toprağı üzerinde özgürce yaşama hakkına sahip olduğunu söyledi.

Siyonist çetelerin dün gece sabaha doğru Devabişe ailesinin evini kundaklamaları sonucu Filistinli bebek Ali Devabişe şehit olmuş, anne babası ve abisi ise ağır şekilde yanmıştı. Yanıkları üçüncü derecede olan ve hayati tehlikeleri bulunan yaralılar hastanede tedavi görüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.