HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Binlerce Muğniye şehidlerin yolunu sürdürecektir

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, şehid Mugniye’nin ailesi ile görüşmesinde bu gün binlerce Mugniye’nin direnişleri ile, şehitlerin yolunu kesin zafere ulaşıncaya kadar sürdürecektir, dedi.

Lübnan’ın Hizbullah Hareketinin önde gelen liderlerinden şehid Mugniye’nin ailesi ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, şehid Mugniye’nin Lübnan’da sürdürdüğü faaliyetlerin İslam ve beşeriyetin en büyük düşmanı olan siyonist rejimin belini kırdığını belirterek günümüzde binlerce Mugniye’nin direnişleri ile şehitlerin yolunu kesin zafere ulaşıncaya kadar sürdüreceğini belirtti.

Şehitlerin gerçekte ölmediğini ve yaşadığını, beşeriyet düşmanlarının ise ilahi azaba kapılan ölüler olduğunu kaydeden Ahmedinejad, bu gün şehid İmad Mugniye’nin kanı sadece İslami direnişin bedeninde değil, tüm müslümanların ruhunda ve canında aktığını vurguladı.

Görüşmede şehid Mugniye’nin ailesi de zaferin ancak direniş ve cesaretle elde edilebileceğine vurgu yaparak, İran İslam cumhuriyetinin başta mazlum Filistin milleti olmak üzere dünya mustaz’afları ve mazlumlarına verdiği destekten dolayı şükranlarını sundular.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.