FilistinHaberlerOrtadoğu

Binlerce siyonist esir değişimi için hükümete baskı yapıyor

Binlerce Siyonist bu sabah (27 Haziran Pazar) işgalci asker Gilad Şalit’in serbest kalmasını sağlayacak esir değişimi anlaşmasını imzalaması yönünde Netanyahu hükümetine baskı yapmak için 1948’de işgal edilen Filistin topraklarının kuzeyinden Kudüs’e doğru yürüdü.

Fransız Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre 12 gün sürecek yürüyüşe katılanlar üzerinde Gilad Şalit’in resimleri bulunan beyaz t-shirtler ile “Gilad hâlâ yaşıyor” yazılı şapkalar giydi ve “Gilad’ın evine dönme vakti geldi” yazılı dövizler taşıdı.

Gazze Şeridi’nde direniş güçlerinin elinde esir bulunan Siyonist asker Gilad Şalit’in babası Noam Şalit, göstericilere yaptığı konuşmada “Gilad’ı almadan eve dönmeyeceğiz” dedi.

Gösteriye katılanların yürüyüşün sonunda Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun evinin yakınlarında çadır kurmayı planladıkları belirtildi.

Esir Siyonist asker Gilad Şalit’in babası Noam Şalit, “Dört yıl bekledik ve hâlâ da bekliyoruz. Gilad’ı oraya gönderenlerin onu oradan getirmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Siyonist gazeteler işgal hükümetinin esir takası konusundaki katı tavrından taviz vermeyi düşünmediğini yazdı.

Haaretz gazetesi bugünkü sayısında yayınladığı bir haberde, Netanyahu Hükümeti’nin kamuoyu baskısını dikkate almayacağını ve şartlarında yumuşatma yapmayacağını öne sürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.