FilistinHaberlerOrtadoğu

Bir grup Siyonist, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Bir grup Siyonist yerleşimci bugün Siyonist rejimin askerlerinin desteği altında işgal altındaki Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Enformasyon Sorumlusu Ferans Debs yaptığı açıklamada, Siyonist rejim askerlerinin desteği altında bugün bir grup Siyonist yerleşimcinin el-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’nın avlusuna girdiğini vurguladı.

Siyonist yerleşimciler Mescid-i Aksa’nın doğusunda Talmudi ayinini İsrail polisi ve özel kuvvetlerinin desteği altında yerine getirdiler.

Siyonist yerleşimciler ile Filistinliler arasında Mescid-i Aksa’nın avlusunda birkaç kez çatışma yaşandığı bildirildi.

Bu arada, Kudüs’teki Yüksek İslami Heyet, işgal altındaki Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da yangınların farklı şekillerde hâlâ yanmaya devam ettiğini açıkladı.

Yüksek İslami Heyet, Mescid-i Aksa’ın yakılmasının 49’uncu yıldönümü dolayısıyla Şeyh İkrime Sabri imzasıyla ve “Aksa sadece Müslümanlara ait ve yangınlar hâlâ devam ediyor” başlığıyla bir bildiri yayınladı.

21 Ağustos 1969 Perşembe günü sabahı Mescid-i Aksa’da Avusturalyalı fanatik Yahudi Michael Dennis Rohan ve kimlikleri gizlenen daha başka Siyonistlerin kundaklaması sonucu büyük bir yangın çıktı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (18) içerik yüklenmiştir.