FilistinHaberlerOrtadoğu

Birleşmiş Milletler heyeti Gazze’yi ziyaret edecek

Siyonist işgal ordusunun Aralık 2008’in sonunda ve Ocak 2009’un başında Gazze’ye yönelik başlattığı barbar ve vahşi saldırının ardından Richard Goldstone başkanlığında Birleşmiş Milletler’e bağlı komisyonun hazırlayıp BM İnsan Hakları Kurulu’na sunduğu raporu ve raporun tavsiyelerini takip etmek için BM’den bir heyetin Gazze’ye gitmesi bekleniyor.

Filistin Adalet Bakanı Muhammed Ferec El-Gul yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Gazze’yi ziyaret edecek heyet üç gün Gazze’de kalacak. Bu üç gün içinde Siyonist işgal rejiminin başlattığı savaşta saldırıya maruz kalan Filistinli ailelerle görüşecek. Heyet ayrıca işgal rejiminin sivillere karşı işlediği cinayetleri belgeleyen hukuk kurumlarıyla da görüşmeler yapacak.”

Filistin Hükümeti, işgal rejiminin Gazze’ye karşı başlattığı savaşı soruşturan yargıç Richard Goldstone başkanlığındaki komisyona daha önce iki rapor sunmuştu.

Birleşmiş Milletler’e bağlı İnsan Hakları Kurulu savaş ile ilgili olarak hem işgal rejiminden hem de Filistin tarafından rapor istemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.