HaberlerHüseyin FadlullahLübnanÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Birleşmiş Milletler müflis bir kurumdur

Lübnan’ın önde gelen taklit mercilerinden Allame Fazlullah güvenlik konseyi kararlarının ancak Amerika’nın politikalarına karşı olan devletlere karşı uygulandığını, BMT’nın Amerika tarafından yönetilen müflis bir kurum olduğunu söyledi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’un güney mahallelerinde Harre Herik bölgesinde Cuma namazını kıldıran Lübnanlı büyük alim Allame Fazlullah bir kez daha siyonist rejimin Lübnan ordusunun silahlandırılmasına karşı çıktığına tanık olduklarını, çünkü bu rejimin Hizbullah hareketinden korktuğunu kaydetti.

Cuma namazı hutbelerinde bu konuya değinen Allame Fazlullah, Amerika’nın Lübnan’a silah vermek istemediğini, çünkü esas politikasının siyonist rejimi silahlandırmak olduğunu ve belki de bu rejimi Lübnan’a bir kez daha saldırmak için teşvik bile ettiğini, nitekim 2006 yılında da siyonist rejimi Lübnan’a saldırmaya teşvik edenin Amerika olduğunu vurguladı.

Beyrut Cuma namazı hatibi ayrıca bölgenin Arap devletlerinin siyonist rejim ve Amerika’ya karşı kendilerini savunmak için ortak bir strateji belirlemeleri gerektiğini ifade ederek İsrail rejiminin Filistin halkının kaderinin belirsizliğinin devam etmesini istediğini ve bu milleti kendi kaderini belirleme hakkından mahrum bırakmak istediğini dile getirdi.

Amerika ve Avrupa’nın Filistin meselesinde zamanı boşa harcama politikasını izlediğini ve bu yüzden yol haritasının hiç bir zaman hayata geçirilemediğini kaydeden Allame Fazlullah, dörtlü komitenin üyesi olarak Arap – İsrail münakaşasının gözlemci rolünü üstlenen İngilizlerin eski başbakanı Tony Blair’in İsrail’in yararına çalıştığını ve bu yüzden hiç bir ilerlemenin kaydedilmediğini vurguladı.

BMT güvenlik konseyini de sert bir dille eleştiren Beyrut Cuma namazı hatibi Allame Fazlullah, bu kurumdan çıkan kararnamelerin ancak Amerika’nın politikalarına karşı çıkan devletlere yönelik uygulandığını ve Amerika ve siyonist rejimin işlediği cinayetlere karşı bu kurumun sustuğunu ifade etti.
Allame Fazlullah BMT’ının iflas etmiş bir kurum olduğunu ve sadece Amerika tarafından bu devletin çıkarları doğrultusunda bir araç olarak kullanıldığını kaydetti.

Son olarak Allame Fazlullah Lübnan gelişmelerine değinerek ülkede milli barışı güçlendirecek her türlü girişimi olumlu karşıladıklarını ve İslam arenasında barışın sağlanması için ellerinden gelen her türlü çabayı harcadıklarını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.