GenelHaberlerİranOrtadoğu

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR): İran mülteciler için iyi bir ev sahibidir

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) İran ofisi sorumlusu, mültecilere değer verdiği ve iyi bir ev sahipliği yaptığı için İran İslam cumhuriyetine takdir ve teşekkürlerini bildirdi.

Dün Salı günü Kirman eyaletinde konuşan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) İran ofisi sorumlusu İrnia Kirniyak, Kirman ilinin yabancı sığınmacı ve vatandaşlara yönelik çok olumlu hizmetler verdiğini hatırlatarak, İran’da yabancı mülteci ve vatandaşlara çok geniş hizmetlerin sunulduğunu açıkladı.

İran ile Yüksek komiserlik arasında iyi bir işbirliğinin mevcut olduğunu belirten Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) İran ofisi sorumlusu, UNHCR’ın Eylül, Ekim 2018 tarihlerinde bu konuda İran, Afganistan ve Pakistan’a özel ziyaretler ve denetimler düzenleyeceğini bildirdi.

İran’daki yabancı elçilikler misyonları ve BM kurumları temsilcileri dün Kurman iline iki günlük bir gezi ziyaretinde bulunarak buradaki yabancı mülteciler kamplarını yakından inceleme fırsatı buldular.

Kirman ilinde 300 bini aşkın yabancı ülke vatandaşı bulunmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Eylül 2022 (12) içerik yüklenmiştir.