FilistinHaberlerOrtadoğu

BM ambargoyu kaldırma kararı almalıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’dan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek Gazze’ye uygulanan ambargonun kaldırılması için çalışmasını istedi.

BM Genel Sekreteri’nin ambargoyu sona erdirerek Gazze halkının sıkıntılarına son verebileceğini ifade eden Burhum, Ban Ki-Moon’un bunu yapma gücüne sahip olduğunu kaydetti.

Fevzi Burhum, bugün (21 Mart Pazar) verdiği demeçte, Ban Ki-Moon’un Gazze’yi ziyaretinin Siyonist işgalcinin Filistin halkına yönelik saldırılarını tırmandırdığı, kuşatmayı ağırlaştırdığı ve Kudüs ve Batı Yaka’daki ihlallerini artırdığı bir döneme denk geldiğine dikkat çekti.

Birleşmiş Milletleri vakit geçirmeden acil bir şekilde Gazze’ye uygulanan ambargoyu kaldırma kararı almaya davet eden Burhum, Ban Ki-Moon’un ziyaretinin olumlu fakat yetersiz olduğunu söyledi.

Ambargonun kaldırılması için pratik adımlar atılması gerektiğine işaret eden Burhum, “Ban Ki-Moon’un ziyaretinin sonuçları, söylemlerde ve kınamalarda değil pratikte atılacak adımlarda ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.