FilistinHaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

BM Genel Sekreteri: İsrail Kudüs’de Etnik Temizlik Yapıyor

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, İsrail’in işgal altındaki Kudüs’ta tam manada bir etnik temizlik siyaseti icra etmekte olduğunu bildirdi.

Rusiya el-Yevm televizyonunun bildirdiğine göre BM Genel sekreteri Ban Ki Moon, Endonezyanın başkenti Cakarta’da düzenlenen “Uluslararası Kudüs Konferansı”na gönderdiği ve dün temsilcisi tarafından okunan mesajında, işgal altındaki Filistin topraklarında Filistin halkının kin ve nefretinin asıl sebeinin İsrail rejiminin tutum ve davranışları olduğunu bildirdi.

Bu mesajın bir bölümünde, İsrail’in doğu Beytul Mukaddes bölgesini 1967 yılında öteki işgal bölgelere ilhak ettiğini ve şimdi de daha fazla bölgeleri işgal altındaki kesimlere ilhak etme ve daha Fazla Filistinliyi bölgeden çıkarma peşinde olduğu belirtilmiştir

Öte yandan bir diğer haberde ise Ban Ki-Moon’un, Gazze’de BM binasına saldırı karşısında dehşete düştüğünü bildirdiği haber verilmekte.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Gazze’de BM’nin işlettiği bir okula yapılan ve kadın ile çocukların öldüğü saldırı karşısında dehşete düştüğünü bildirdi.

Ban’ın açıklamasında, “Koşullar hala belli değil. Ben olayı şiddetle kınıyorum. BM görevlisi, kadın ve çocuklar da dahil çok sayıda kişi öldü.” denildi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.