FilistinHaberlerOrtadoğu

BM, Goldstone Raporu’nu 114 oyla kabul etti

Siyonist işgal varlığının geçen yılın sonunda Gazze’ye yönelik başlattığı 22 günlük barbar savaşta işlediği insanlık ve savaş suçlarıyla ilgili hazırlanın Goldstone Raporu’nu dün akşam (05 Kasım Perşembe) gündemine alan BM Genel Kurulu, Raporu büyük bir oy çokluğuyla kabul etti.

Rapor, başta Siyonist işgal devleti, Amerika ve Avrupa ülkelerinin kullandığı 18 ret ve 44 çekimser oya mukabil, 114 ülkenin olumlu oy kullanmasıyla kabul edildi.

Raporun, BM Genel Kurulu’nda onaylanmasıyla, İnsan Hakları Kurulu’nun tavsiyesi de kabul edilmiş oldu. Buna göre işgal yönetimiyle Filistin tarafının üç aylık bir zaman zarfı içinde Gazze savaşında işlenen insanlık ve savaş suçlarının araştırılması için uluslararası normlara uygun şekilde adım atmaları gerekiyor.

Raporun Genel Kurul’dan geçmesi üzerine bir açıklama yapan işgal yönetimi Dışişleri Bakanlığı, Goldstone Raporu’na şiddetle saldırarak, raporun gerçeği yansıtmadığını ve işgal ordusunun Gazze savaşında üstün ahlaki tutumlar sergilediğini iddia etti.

Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye karşı başlattığı barbar savaşta yüzlerce masum insan şehit olmuş, binlercesi yaralanmış, on binlercesi de evsiz kalmıştı. İşgal ordusu bu küçücük bölgede her türlü yasaklanmış silahı kullandığı gibi, bölgede hareket eden her şeyi hedef almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.