FilistinHaberlerOrtadoğu

BM, Özgürlük Filosu yardımlarını Gazze’ye ulaştıracak

Birleşmiş Milletler Ortadoğu Barış Koordinatörü Robert Serry dün (15 Haziran Salı) yaptığı açıklamada Birleşmiş Milletlerin işgal devleti tarafından alıkonan Özgürlük Filosundaki yardımları Gazze halkına ulaştırmaya hazır olduğunu söyledi.

Güvenlik Konseyi’nde konuşan Serry, Birleşmiş Milletlerin bu konudaki talep doğrultusunda yardımları yerlerine ulaştıracağını belirterek, Birleşmiş Milletlerin bu hususta sorumluluk almaya hazır olduğunu ifade etti.

Serry devamla, Birleşmiş Milletlerin yardımları Gazze’ye ulaştırmak için üç gemi gönderen Türkiye’deki yetkililerden onay aldığı gibi işgal devletinin de onayını aldığını ifade etti.

Gazze kuşatmasını kırmak ve kuşatma altında bulunan mazlum insanlara yardım ulaştırmak için dünyanın özgür insanları tarafından oluşturulan Özgürlük Filosu uluslararası sularda işgalcilerin korsan saldırısına uğramış, saldırıda 9 kişi şehit olmuş ve onlarcası da yaralanmıştı. Saldırının ardından yardım gemilerine de el koyan işgal rejimi gemileri yükleriyle birlikte limanlara çekmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.