HaberlerİranOrtadoğu

BM’nin Tahran Bürosu önünde gösteri!

Mazlum Bahreyn halkını savunma doğrultusunda bugün öğleden sonra BM Teşkilatının Tahran Bürosu önünde geniş bir protesto gösterisi düzenlendi.
Başkent Tahran’da,Halkçı teşekküllerden oluşan bir topluluk bugün öğleden sonra BM Teşkilatının Tahran Bürosu önünde toplanıp Bahreyn rejiminin kend halkına uyguladığı katliamı ve her nedense bu katliama sesini çıkarmayan BM’yi kınadı.

Bugün öğle namazından sonra başlayan bu gösteride, başta savunmasız kadın ve çocuklar olmak üzere mazlum Bahreyn halkından yana tavır sergileyen Tahranlılar, uluslararası örgüt ve teşkilatların bu duruma sessiz ve seyirci kalmasını da protesto etti.

Kelaynak kuşları için özel fon ayıran ve bir siyonist Yahudinin burnu kanadığında dünyayı velveleye vererek “insan hakları elden gidiyor!” diye çığlıklar atan BM ve Batı ülkelerinin Bahreyn halkının kalleşçe katledilmesine sessiz kalmasını “Batı rejiminin yalancı ve ikiyüzlü karakteri” olarak tanımlayan Tahranlılar, Amerika’nın oyuncağı haline gelen BM’nin artık bütün işlerliğini yitirdiğini belirterek; bu koflaşmış yapının kendisini derhal feshedip gerçek bir BM kurulmasına zemin hazırlamasını istediler.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.