AfrikaHaberler

BM’nin yapısı değiştirilmelidir

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, Libya’lı mevkitaşıyla görüşmesinde, Birleşmiş Milletler’in yapısı değimesi gerektiğini belirtti.

İki günlük resmi ziyaret için Libya’da bulunan İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki, Libya’lı mevkitaşı Musa Kosa ile görüşmesinde, iki ülke arasındaki tüm alanlarda olmak üzere özellikle ekonomik alankardaki ilişkilere işaretle, yeni işbirliği alanların genişletilemsine ve ciddi diyalogların başlatılmasına vurguladı.

İran ve Libya’nın uluslararası alandaki ortak endişelerini dile getiren Mutteki, Birleşmiş Milletler’in yapısı değişmesi gerektiğini belirtirken, uluslararası yapıların adil ve mantıklı bir zeminde yeniden düzenlenmesine vurguladı.

Menuçehr Mutteki, büyük güçlerin müdahele niteliği taşıyan yöntemler ve politikaları yenigiye uğradıüını ifade ederek, terörism ve aşırılıkla mücadeledeki birlikteliğin zaruriyeti üzerinde durdu.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, son üç yılda gayri meşru olan Siyonist rejiminin varlığının korunması için büyük güçlerin zalimce politikalarına temasla, “Siyonist rejimi ve büyük güçler son üç yılda Gazze’de ve Lübnan’da rezil oldular”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.