Dünya Kudüs GünüHaberlerİranOrtadoğu

Bölge halkları siyonist rejimi asla tanımayacak

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bölge halkının İsrail’i bin yıl geçse bile tanımayacağını söyledi.

Dünya Kudus Gününde, Cuma hutbeleri öncesi konuşan Ahmedinejad, İsrail’in 60 yıllık tarihinin terör, işgal, katliam, savaşla özdeşleştiğini vurgulayarek, bu süre içinde binlerce kişinin öldürüldüğünü, yaralandığını, mülteci konumuna düşürüldüğünü ve ailelerin parçalandığını kaydetti.

Dünya Kudüs Günü’nün, Filistin, bölge ve tüm dünya için sömürge ve istiladan kurtulmanın başlangıcı olduğunu ifade eden Ahmedinejad, ”Bölge ve tüm dünya halklarının çıkarlarının Siyonizm ideolojisine karşı çıkmaktan geçtiğini” söyledi.

Ahmedinejad, ”Avrupalılar, sömürgeci hedeflerine ulaşmak, bölge ve dünyaya musallat olmak için Siyonistler’in katliamlarını himaye ediyor” diye konuştu.

İsrail’in kurduruluş felsefesinin ortadan kalktığını belirten Ahmedinejad, ”İsrail rejiminin kesin olarak yok olacağına tanık olacağız” dedi.

”Siyonist rejimle mücadele ulusal, devrimci ve dini bir vazifedir” diyen Ahmedinejad, ”Bu rejim, yalnızca Ortadoğu için değil tüm dünya için tehdittir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ”Siyonizm’in başta Yahudilik olmak üzere tüm ilahi dinlere karşı olduğunu ve yüce insani değerleri yoketmeyi amaç edindiğini” söyledi.

İsrail karşısındaki duruşlarının inançlarının gereği olduğunu belirten Ahmedinejad, ”Siyonist caniler, Müslüman kardeş ve bacılarımızı katlediyor, buna kayıtsız kalmamız beklenemez” dedi.

İran Cumhurbaşkanı, ”Siyonistleri asrımızdaki ırkçıların simgesi” olarak niteledi ve onların hiçbir ulusa saygı duymadıklarını savundu.

Bölgedeki kimi ülkelerin hükümetlerine seslenen Ahmedinejad, ”Halkınızın, Siyonistler’e karşı nefretinden haberiniz var. Bu rejim, yokoluş sürecindedir, onlara yaklaştığınız ölçüde kendinizden ve halklarınızdan uzaklaşacaksınız” diye konuştu.

Ahmedinejad, Filistin halkını ve onların davasını desteklemeyi sürdürüleceğini ve bu bayrağın onurla taşınacağını belirterek, İşgal ve sömürgeciliğin yolun sonuna geldiğini ve Allah’ın izniyle siyonist rejimin ömrünün bittiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.