HaberlerİranOrtadoğu

Bölge milletlerinin direnişi düşmanı yenilgiye uğratmıştır

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Lübnan halkının eşsiz direnişinin, bölge düşmanlarının yenilgisine neden olduğunu söyledi.

Tahran’da Lübnan Emel direniş hareketi yetkililerini kabulünde bu açıklamayı yapan Ahmedinejad, İran ve Lübnan’ın insanlık düşmanı emperyalistlerin karşısında ortak cephede yer aldığını belirtirken, İslam ülkeleri ve dünya şartlarının çok hızlı bir şekilde milletlerin lehine değiştiğini kaydetti ve “Kapitalist ve zorbalık yanlısı güçler çıkmaza girmiştir ve dünyanın çok fazla bir şekilde adalete ihtiyacı vardır ve adalet de ancak Yaradan’a dayalı bir sistemle mümkündür” dedi.

Ahmedinejad, Lübnan’da 1978 yılında kaçırılan İmam Musa Sadr’ın, Lübnan direnişinin şekillenmesinde çok önemli rolünün olduğunu hatırlatarak, bu büyük İslam alimi ve liderin akıbetinin ne olduğunun açıklığa kavuşması için ilgililerin cevap vermesi gerektiğini dile getirdi.

Sözkonusu kabulde, Lübnan Emel Hareketi yetkilileri de, İslam ülkelerinden İmam Musa Sadr’ın durumunun açıklığa kavuşması için yardım etmelerini istediler.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.