FilistinHaberlerOrtadoğu

Bölge patlamaya hazır bir volkan haline gelmiştir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi İzzet er-Reşak, Siyonist işgal yönetiminin Hz. İbrahim Camisi ile Bilal bn. Ebi Rebah Camisini ulusal eserler listesine almasını kınayarak, Siyonistlerin aldığı bu kararın bölgedeki İslami eserlere karşı sürdürdüğü savaşın bir uzantısı olduğunu ifade etti.

İzzet er-Reşak dün (22 Şubat Pazartesi) yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “İşgal hükümeti Haremi İbrahim ile Bilal bn. Ebi Rebah camileri hakkında aldığı karara paralel olarak Kudüs’ü Yahudileştirmek için çabalarını sürdürmekte, Mescidi Aksa’nın altında kazıları devam ettirmekte ve tarihi İslami eserleri yok etmek için kirli projeler uygulamaktadır. Bu kirli planlar ümmetin yönetim ve halklar olarak bu planlara karşı durmasını zorunlu kılıyor.”

Filistin halkının bütün akım, hareket ve katmanlarıyla işgal hükümetinin bu kararına karşı durmaları gerektiğini de belirten er-Reşak, “İşgal rejiminin bölgedeki İslamî mukaddesleri bu şekilde hedef alması bölgeyi her an patlamaya hazır bir volkanın üstüne oturtacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.