HaberlerİranOrtadoğu

Bölge ülkeleri düşmanın elini bölgeden kesmelidir

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Irak Meclis Başkanı ile görüşmesinde düşmanın müslüman milletler arasında tefrika çıkarma çabasında olduğunu, bölge ülkelerinin esas görevinin düşmanların bölgeye uzanan ellerini kesmek olduğunu vurguladı.

Irak Meclis Başkanını kabul eden Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran ile Irak arasında ortak inanç, güvenlik ve çıkarlara değinerek Irak’ın bütünlüğü ve güvenliğinin önemli olduğunu ve iki ülkenin güvenlik ve kalkınmasının bir biri ile düğümlendiğini kaydetti.

Düşmanların bölgede yüz yılı aşkın bir süreden beri müslüman milletlerin arasında ihtilaf ve tefrika çıkarma peşinde olduğunu ve hatta bunun için savaşlar başlattığını ve bölge milletlerine ve devletlerine yönelik sürekli komplo kurması için İsrail gibi sahte bir rejimi kurduklarını belirten Ahmedinejad, bu yüzden bölge ülkelerinin esas görevinin bölgeye uzanan elleri kesmek olduğunu vurguladı.

Görüşmede Irak Meclis Başkanı da Tahran ile Bağdat arasında ilişkilerin daha da geliştirilmesine vurgu yaparak İran ile İslami değer ve ilkeler ve komşuluk temeline dayalı güçlü bir ilişki arzu ettiklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.