Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

Bölge ülkelerinin sorunları İslam Cumhuriyetleri’nin kurulmasıyla çözülecektir

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam Cumhuriyeti yönetim biçiminin İmam Humeyni tarafından bölge ülkelerine hediye edildiğini söyledi.

Uzmanlar Meclisi Başkan ve üyeleri ile görüşen İmam Ali Hamaney, son aylarda Mısır, Tunus, Libya ve Yemen’de muazzam olaylar yaşandığını belirterek, İmam Humeyni’nin hediyesi olan İslam Cumhuriyeti yönetim biçiminin bu ülkelerin gereksinimlerini giderip geleceklerini aydınlatabileceğini belirterek bu durumda düşmanlarında mevcut boşluklardan yararlanamayacağını söyledi.

İmam Ali Hamaney, İmam Humeyni (ra)’nın velayeti fakih üzerine kurduğu “İslami nizam ve dini halk yönetimi” ve bu nizamı kurabilmek için yaptığı eşsiz faaliyetlerin önemi üzerinde durdu.

İmam Ali Hamaney, İslami nizamın maddi ve manevi büyük hedeflerinin gerçekleşmesi için uzun zaman gerektiğini, İmam Humeyni (ra)’nın her türlü zorluğu ve baskılara büyük bir sabır içinde karşıladığını dahili ve harici hiçbir mesele karşısında prensip olarak hedeflerinden dönmediğini ve İmam Humeyni (ra)’nın her zaman nizamın hüviyetine tamamen bağlı kaldığını belirtti.

İmam Ali Hamaney, İmam Humeyni (ra)’nın hem İslami nizam kimliğini muhafaza etmeyi hem de maddi ve manevi ilerlemeleri başarmayı, sorunların çözüm yolu olarak gördüğünü, bu gerçeği “önemli ve kesin bir ilke” olarak göz önüne almak gerektiğini vurguladı.

İmam Ali Hamaney, İslam ve İran düşmanlarının siyasi baskıları veya propogandaları yüzünden, hiç bir meselede, ilkelerden taviz verilmemesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.