HaberlerİranOrtadoğu

Bölgede kardeşlik, istikrar ve güven sağlanmalıdır

Kuveyt Emiri’nin özel temsilcisi Muhammed Abdullah Ebulhasan ile görüşen İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bölge atmosferinin tam kardeşlik, istikrar ve güvenliğe doğru ilerlemesi gerektiğini belirtti.

Görüşmede iki ülke arasında ilişkilerin azami şekilde gelişmesi üzerinde duran Ahmedinejad “İran ve Kuveyt, ortak menfaatleri ve kültürel ilişkileri olan iki kardeş ülkedir. Bugün iki ülke arasında tüm alanlarda iş birliği ve ilişkilerin düzeyinin daha da artması için kapasiteler ve kararlılık mevcut. İki ülke ilişkileri, tüm bölgede bir örnek oluşturabilir” dedi.

Bölge ülkeleri arasında ilişkilerin güçlenmesi gerektiği üzerinde duran Cumhurbaşkanı “bölgede istikrar ve güvenlik sağlanmalı çünkü huzursuzluk hiçbir ülkenin yararına olmayacak ve sadece bu ortamdan, düşmanlar yaralanabilir ve herkese darbe indirebilir. Bu yüzden mesafeler, yapıcı iş birliğine dönüşmeli” dedi.

Görüşmede Kuveyt Emir’inin özel temsilcisi Ebulhasan da iki ülke arasındaki güven ortamına, ikili ve bölgesel ilişkilerin gelişmesi yönündeki çabalara işaret ederek “son yıllarda iki ülke arasında ilişkiler geliştiyse de hala bizim istediğimiz düzeyde değil” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.