HaberlerLübnanOrtadoğu

Bölgedeki savaş ve beladan İsrail sorumludur

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah, İsrail’in açtığı savaşlar, bu savaşların yarattığı bela ve yıkımdan dolayı bölgede yaşanan sorun ve istikrarsızlığın kaynağını oluşturduğunu söyledi.

Nasrullah dün yaptığı konuşmada, bölge halklarına, bölgemize, halklarımıza, kaynaklarımıza ve gücümüze el koymak isteyen güçlere ve İsrail’e karşı koyabilmek amacıyla sabır, kültür ve bilgi ile kuşanma çağrısı yaptı.

Hizbullah Genel Sekreteri, “Amerikan medyası bölgede anlaşmazlık ve ayrılık yaratmaya, bölge halklarının dikkatini temel düşmen olan İsrail’den uzaklaştırmaya ve var olmayan hayali bir düşmen yaratmaya çalışıyor” dedi.

Bazılarının yaratmaya çalıştığı etnik ayrılığın tehlikelerine karşı uyarıda bulunan Nasrullah, bu çabalara akıl ve bilinçle karşı koyma çağrısı yaptı.

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah, “İsrail’in arkasında olduğu etnik kışkırtmaya, basiretli tepkiler ve farklı liderlerin herhangi bir olaya hakim olma, nedenlerini ortaya çıkarma ve uzantılarını çözme konusunda hızlı davranması ile karşı koyulabilir” diye belirterek ulusu parçalamaya çalışan etnik ayrılık kışkırtıcılarına karşı seçkin siyasilerin, din adamlarının ve aydınların yükleneceği sorumluluğa dikkat çekti. Nasrullah, Lübnan halkının İsrail saldırılarına karşı direnişi ve meşru ulusal haklarına bağlılığına vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.