Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

Bölgesel İslami uyanış meyvesini verecektir

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bölgesel İslami uyanışın meyvesini vereceğini söyledi.

“Bugün şükürler olsun İslam’a ve İslam inkılabına, bölgede bir İslami uyanış başlamıştır ve bölgelerde gerçekleştiği üzere bu uyanış belli kuşkusuz ki meyvesini verecektir” diyen İmam Hamaney, bölgesel hareketlerin geleceğinin bölge halklarına bereket getireceğini belirtti ve düşmanların bu hareketleri rayından çıkarmaması için bölge ülkelerinin uyanık olmasını istedi.

Amerika ve korsan İsrail’in bölgesel gelişmeler karşısında şaşkınlık içinde olduğunu belirten İmam Hamaney, “müstekbirlerin bütün çabaları bölgesel gelişmeleri kontrolleri altına alabilmektir ancak bu İslami uyanış asla sona ermeyecek ve bunun yönü de tersine çevrilemeyecektir” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin bölge ülkelerinin içişlerine karıştığı iddialarının asılsız olduğunu belirten İmam Hamaney konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İran bölge ülkelerinin içişlerine karışmaksızın sadece kendi duruşunu ortaya koymuştur. Çünkü İran İslam Cumhuriyeti haklı bir duruşu benimsemiş ve bunu açıkça da ilan etmiştir. Batılı güçler ise İran karşıtı bir propagandaya odaklanmıştır. İran İslam Cumhuriyeti müstekbir güçlerin isteklerinin aksine, bölgesel gelişmeler karşısında aldırışsız kalma durumunda değildir. İran halkı, nizam ve siyasi kadrolar zorbaların bu zalimliklerini sadece izlemekle yetinecek değildir.”

Batılı güçlerin bölge halklarına karşı affedilmez suçlar işlediğini belirten İmam Hamaney, Amerika ve korsan İsrail’in hatırına batı’nın bölge halklarına zulmettiğini söyledi.

İmam Hamaney konuşmasında Bahreyn halkının uğradığı büyük zulme de dikkat çekerek, rejimin halka karşı uyguladığı zulümlerin halkın öfkesini artırmaktan başka bir şey yapmayacağını belirtti ve Bahreyn halkını ezmek için bu ülkeye asker gönderen ülkelerin de büyük bir yanlış yaptığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.