HaberlerLatin AmerikaOrtadoğuSuriye

Emperyalizm Karşıtı Sivil Askeri Cephe Suriye ile dayanışmasını yineledi

Venezüella’da Bolivarcı Sivil-Askeri Cephe Asekeel Samora; teröre karşı savaşan Suriye ile dayanışma içerisinde olduğunu yineleyerek kiralık teröre karşı mücadelesinde Suriye’nin yanında yer almaya devam edeceğini beyan etti.
Cephe üyelerinin bugün, Suriye’nin Venezüella Büyükelçisi Dr. Gassan Abbas ile görüşmeleri sırasında teslim ettikleri dayanışma beyanında Cephe; Suriye’nin içişlerine yönelik emperyalist güçler tarafından uygulanan direk ya da dolaylı her türlü dış müdahaleyi kınadığını ifade etti.
Uluslararası topluma Suriye’de yaşanan senaryonun farklı ülkelerde tekrar etmemesi için çalışma çağrısında bulunulan beyanda; Güvenlik Konseyi üyesi devletlerden Suriye’nin egemenliğinin çiğnenmesine müsaade edilmemesi talebinde bulundu.
İsrail’in Şam Kırsalında kimi mevkileri bombalamasını da şiddetli bir şekilde kınayan Cephe; bu tür saldırıların tekrar etmesinin bölgeyi savaşa ve ihtilafa sürüklemesi tehlikesine karşı dikkatli olunması gerektiğini beyan etti.
Öte yandan dost ülkelerin, terörle savaş karşısında, Suriye ile dayanışma ve desteğinin büyük bir önem taşıdığına işaret eden Büyükelçi; Suriye’nin bu süreçte emperyalist hegemonyaya karşı mücadelede en ön safta bulunduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.