HaberlerLatin Amerika

Bolivya her zaman İran’ın yanında olacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Maden ve Sanayi Bakanı ile görüşen Bolivya Cumhurbaşkanı Evo Morales, İran, Venezuela ve Bolivya’nın emperyalizm karşıtı cephede çeşitli boyutlarda işbirliğini güçlendirmeleri gerektiğini belirtti.

Bolivya’da bulunan Maden ve Sanayi Bakanı Ali Ekber Mihrabiyan Evo Morales ile bir araya geldi.

Görüşmede Mihrabiyan, Bolivyalı bakanlarla gerçekleştirdiği müzakereleri hakkında Morales’e bilgi vererek, yeni maden ve sanayi projelerinin hayata geçmesi üzerinde durdu.

İran’ın Bolivya ile ekonomi ve sanayi işbirliğine kararlı olduğunu vurgulayan Mihrabiyan “İran, Bolivya’ya çağdaş sanayi teknolojileri ve teknik bilgilerini taşımaya kararlı. Adaletçi ve bağımsız ülkelere karşı emperyalizm komplolarını yok etmenin tek yolu ikili ve çok yönlü işbirliğidir ” dedi.

Morales de Bolivya’nın kapılarının İranlı işadamları ve sanayicilerine açık olduğunu ve İran’ın maden ve sanayi projelerini desteklediğini belirtti.

Morales, Orta Doğu’ya bölgesel ziyareti sırasında mutlaka İran’ı da ziyaret edeceğini vurgulayarak, emperyalizmin baskıları karşısında İran’ı desteklediklerini ver her zaman bu ülkenin yanında yer alacaklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.