HaberlerİranOrtadoğu

BOP devri bitti, devir İslami Ortadoğu devridir

Rehber İmam Ali Hamaney’in Yardımcısı ve Askeri Danışmanı “Amerikalılar “Büyük Ortadoğu” projesini gerçekleştirme niyetini resmen ilan ettiler. Fakat bugün bölgede şekillenmekte olan şey “Amerikan Ortadoğusu” değil “İslami Ortadoğu”dur” dedi.

Rehber İmam Ali Hamaney’in Yardımcısı ve Askeri Baş Danışmanı Tümgeneral Seyyid Yahya Safavi, Savunma Bakanlığına bağlı yol yapımı şirketi personel ve yetkililerinin aileleri arasında konuşurken, İslam Cumhuriyeti Kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin düşünce ve ideallerinin genç kuşağa tanıtılması gerektiğinin altını çizerek “İslam İnkılabı ve İmam Humeyni-ks- kendi zamanlarına ait olmayan tarihi iki olgu niteliğindeler. Bunlar, bölge ve dünyanın gelecek tarih ve olaylarını biçimlendiriyorlar” dedi.

Tümgeneral Safavi bu konuda ayrıca “Geçmiş yüz yıllarda hem İran ve hem Ortadoğu’da birçok İslami hareket başladı. Ama bunlardan hiçbiri kendi hakimiyetini kuramadı. Ama İmam Humeyni’nin-ks- rehberliğiyle başlayan İslami hareket kuruldu ve 30 yıldan beri de dimdik ayakta” diye vurguladı.

Rehber İmam Ali Hamaney’in Yardımcısı ve Askeri Baş Danışmanı Tümgeneral Safavi konuşmasının devamında İslam İnkılabının dünyayı etkilemesine örnek olarak batının İslam ülkeleri ve halkları üzerindeki nüfuzunun azalması, Sovyetler Birliği’nin dağılması ve Orta Asya’la Kafkasya halklarının tekrar İslami inançlarına dönmeleri gibi gelişmelerden söz ederek “Amerikalılar “büyük Ortadoğu” projesini gerçekleştirme niyetindeydiler, bunu resmen ilan da ettiler. Fakat bugün bölgede şekillenmekte olan şey “Amerikan Ortadoğusu” değil “İslami Ortadoğu”dur” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.