HaberlerLatin Amerika

Brezilya’daki olaylar ilk kurbanını verdi

Cuma günü yerel medyanın bildirdiğine göre, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin otomobille San Paulo eyaleti Ribeirao Preto şehrindeki protestocu kalabalığın arasına girerek insanlara çarpması sonucunda 18 yaşındaki şehir sakini olay yerinde hayatını kaybetti.

Ria Novosti’nin bildirdiğine göre, kimliği henüz bilinmeyen bir kişi arabayla protesto gösterilerine katılanlara çarptı. Olay yerinde 18 yaşındaki şehir sakini ölürken, araç sürücüsü olay yerinden kaçmayı başardı. Ancak, görgü şahitleri aracın plakasını almayı başardılar.

Brezilya basınının cuma gecesi bildirdiğine göre, Brezilya şehirlerinde sokaklara çıkıp protesto gösterisi yapanların sayısı 1 milyon kişiyi geçti.

Daha önce Brezilya’da protestocu grupların Brezilya Dışişleri Bakanlığı’nı ele geçirmeye yeltendikleri bildirilmişti. Doktorlara göre, olaylarda en az 39 kişi yaralandı. Rio de Janerio’da protestocular her yıl düzenli olarak karnaval geçidinin gerçekleştiği Sambadrom alanına girerek tribünlerin bir kısmını tahrip ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.