HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Brucerdi: İran Lübnan’ın Ulusal Birliğini Destekliyor

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı, İran’ın Lübnan’ın milli güvenliğini desteklediğini bildirdi.

Lübnan’a resmi bir ziyarette bulunan İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkan Alaaddin Brucerdi ve beraberindeki heyet dün Lübnan başbakanı Temmam Selam ile görüşerek ikili ilişkiler ve bölgesel meseleleri ele aldı.

Bu görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı bu görüşmede İran ve Lübnan ikili ilişkilerinin gelişmesi meselesinin yanı sıra Irak ve Suriye olayları başta olmak üzere bölgesel meseleleri ele aldıklarını, Türkiye’de yapılan başarısız askeri darbe ve mısır ile İsrail arasında imzalanan Kemp David anlaşması gibi konularda da görüştüklerini söyledi.

Brucerdi ayrıca Lübnan Başbakanı Temmam Selam’ın bu görüşmede Suudi rejiminin siyonist İsrail rejimi ile ilişkilerini normalleştirmek istemesini eleştirdiğini ve bunun İslam ümmeti ve müslümanların çıkarlarına ters düştüğünü söylediğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.