HaberlerİranOrtadoğu

Bugün İran uzayı fethetme aşamasındadır

Tahran Cuma namazı hatibi, İran’ın eski rejimi döneminde İran halkına hiç kimse değer vermezken, bugün teknoloji açısında İran uzayı bile fethetmiş durumda olduğunu söyledi.

Bugünkü Tahran Cuma namazı Ayetullah İmami Kaşani’nin imamlığında kılındı.

Ayetullah İmami Kaşani, namaz hutbesinin ikinci bölümünde, İslam İnkılabı zaferinin yıldönümü 11 Şubat’ta İran çapında gerçekleşecek yürüyüşlere işaret ederek ve bu değerli günün büyüklüğü ve bereketleri hususunda çıklamalarda bulunarak, İran’ın eski rejimi döneminde İran halkına hiç kimse değer vermezken, bugün teknoloji açısında İran uzayı bile fethetmiş durumda olduğunu, araştırma uyduları uzaya gönderidiğini ve askeri alanlarda da pek çok getirilere imza attığını söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi’nin üniversite mensuplarına hitaben yaptığı konuşmaya atıfta bulunan Ayetullah İmami Kaşani, İran üniversiteleri ilmi açısndan dünyanın en üst seviyesine kadar ulaşması gerektiğini, yapılan bu çalışmalar da yeterli olmadığını ifade etti.

Tahran Cuma namazı hatibi, İranlının yeteneği için ülkede tüm koşullar mevcut olduğunu dile getirerek, İran milletine bu günleri gösteren İmam Humeyni(ra) ve şehitlerin ruhuna yüce Allah’tan rahmet diledi.

Ayetullah İmami Kaşani, anayasanın amaçlarına ulaşmak için çaba göstermek gerektiğini dikkat çekmekle, İnkılabın büyükleri tarafından yazılan bu anayasadan yola çıkarak sorunlardan kurtulmak gerektiğinin altını çizdi.

Aşura günü olaylarına da temas eden Ayetullah İmami Kaşani, 11 Şubat yürüyüşleri için ülkenin tüm kesimlerini vahdete davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.