FilistinHaberlerOrtadoğu

Bugün Mescid-i Aksa’ya destek günü ilan edildi

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgalcinin Mescidi Aksa yakınlarında yarın (16 Mart Salı) El-Harab Sinagogu’nun açılışını yapacak olmasının sözde Süleyman Mabedi’nin inşasının ilk adımı ve temel taşı olduğunu söyledi.

Hamas, Siyonist işgal devletinin bu adımının İslami simgeleri çalma ve Kudüs ve Mescidi Aksa’ya saldırı anlamına geldiğini belirtti.

Hamas Hareketi, bugün (15 Mart Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Siyonistlerin öne sürdüğü tarihi rivayetlerin Siyonist hahamların uydurduğu hurafeler ve tarihe iftira olduğu vurgulandı.

“El-Harab Sinagogu’nun açılışı ve Mescidi Aksa’nın enkazı üzerinde sözde mabedi inşa girişiminin hesabı sorulacaktır” diyen Hamas, Arap halklarının ve İslam ümmetinin Filistin halkıyla birlikte Siyonistlerin planlarına karşı koyacağını bildirdi.

Yarını “Mescidi Aksa’ya Destek İçin Öfke Günü” ilan eden Hamas, Filistin halkından, Kudüs’te yaşayan Filistinlilerden, Arap ve İslam ülkeleri halklarından bulundukları yerlerde Kudüs ve Mescidi Aksa’ya destek için acilen harekete geçmelerini istedi.

Arap ve İslam ülkeleri hükümetlerinden Kudüs ve Mescidi Aksa’ya karşı sorumluluklarını yerine getirmelerini talep eden Hamas, İslam Konferansı Teşkilatı ve Arap Birliği’ni de Yahudileştirme faaliyetlerinin durdurulması yönünde pratik adımlar atılması için girişimde bulunmaya çağırdı.

Ramallah yönetimi başkanı Mahmud Abbas ve ekibine de seslenen Hamas, anlamsız müzakerelere son vererek Siyonistlerin planlarına karşı birlik ve bütünlüğe davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.