HaberlerİranOrtadoğu

Bugünkü savaşımız yumuşak savaştır

İran İnkılâp Muhafızları Ordusu Baş Komutanı General Caferi “Düşmanın bugün İran’a karşı açtığı savaş, yumuşak savaş cephesinde tecelli etmiş durumunda” dedi.

İslam İnkılâbı Muhafızları Ordusu Baş Komutanı General Muhammed Ali Caferi, dün Meşhed kentinde ve Horasan (eyaletleri) 23 Bin Şehid Kongresi’nin arifesinde verdiği demeçte “8 yıllık kutsal savunma döneminde halkın fedakârlıkları, cephelere katılmaları şeklinde kendini gösteriyordu. Bugün de, toplumun mevcut şartları ve dünyadaki siyasi ve psikolojik savaşlar dikkate alınarak, siyasi-kültürel cephelerde savaşı sürdürmek lazım. Bu da, 8 yıllık kutsal savunma döneminde edindiğimiz zengin tecrübe ve değerli birikimlerimizi yenden değerlendirmemizi gerektiriyor” dedi.

General Caferi daha sonra Horasan 23 Bin Şehid Kongresi’yle ilgili olarak “Şehidlerimizin özverilerinin etkisi, toplumda önemli rol oynamakta. Yetkililerin bu yöndeki girişimleri de bu meseleyi tüm boyutlarıyla açığa çıkaramayacak. Şimdi bu Kongrenin de esas hedefi, toplumda fedakârlık ve şahadet ruhu ve İslam İnkılâbı değerlerini diri tutmaktır” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.