İşgalci İsrail RejimiFilistin

“Buluşma Yerimiz Kudüs” listesi Batı Şeria’da ilk toplantısını yaptı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerinden oluşan “Buluşma Yerimiz Kudüs” aday listesi, Batı Şeria genelindeki ilk toplantısını dün gerçekleştirdi. Toplantıda milli birliğin her düzeyde mutlaka ulaşılması gereken stratejik bir hedef olduğu belirtildi.

Liste üyeleri, seçimlerin sağlıklı bir şekilde yapılması ve hile karıştırmak isteyenlere karşı korunması gerektiğini ifade ederek, demokrasinin ve özgürlüklerin önemine dikkat çekti.

Seçim güvenliğinin sağlanması ve sandıktan çıkacak sonuca ne olursa olsun saygı duyulması çağrısında bulunan “Buluşma Yerimiz Kudüs” listesi, seçimlerin Filistin halkının hakkı olduğunu ve hiçbir koşulda ertelenmemesi gerektiğini bildirdi.

Filistin Parlamentosu üyeliğinin halka hizmet aracından, Filistin direnişine ve haklarına siyasi destekten başka bir şey olmadığını kaydeden liste üyeleri, milletvekili seçilmenin ganimet kazanmak değil yükümlülük üstlenmek anlamına geldiğini dile getirdi.

Liste üyeleri, Filistin halkının haklarını ve kazanımlarını savunmak için her türlü bedeli ödemeye hazır olduklarını ifade etti.

Hamas liderlerinden Cemal et-Tavil, düzenlediği basın toplantısında Filistin’de yapılacak parlamento seçimlerine “Buluşma Yerimiz Kudüs” adlı aday listesiyle katılacaklarını açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.