FilistinHaberlerOrtadoğu

Burhum: “İşgalcinin El-Halil’de İşlediği Cinayet Karşılıksız Kalmayacak”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyonist işgal ordusuna bağlı özel birliğin dün gece sabaha doğru Batı Yaka’nın El-Halil şehrine bağlı Yatta beldesinde Mahmud Halid En-Neccar, Musa Abdulmecid Fennaşe ve Muhammed Fuad Neyruh’u şehit etmesinin işgal rejiminin Filistin halkının kanını akıtma politikasını yansıttığını söyledi.

Cinayetin ağır sonuçlarından işgalcinin sorumlu olduğunu kaydeden Burhum, bu cinayetin asla karşılıksız kalmayacağını belirtti.

İşgal ordusunun bugün (27 Kasam Çarşamba) sabaha doğru üç direniş mücahidini şehit etmesi üzerine Hamas Hareketi adına Fevzi Burhum yazılı bir açıklama yayınladı. Hamas sözcüsü Burhum, “Bu alçakça cinayete Filistinlilerin güçlü bir direniş ve tepki göstermesi gerekiyor. Bütün Filistin halkı şehitlerin intikamını almak almak için, işgalcinin cinayetlerini sonlandıracak şekilde güçlü bir tepki göstermeli” dedi.

Üç Filistinlinin işgal güçleri tarafından şehit edilmesi üzerine bugün El-Halil’de genel grev ve genel yas ilan edilirken, birçok yerde işgal güçlerine karşı protesto gösterileri yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.