HaberlerİranOrtadoğu

Burucerdi: ABD’nin Suriye’ye saldırı hedefi teröristlere moral vermekti

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Burucerdi; ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye yönelik düzenlediği saldırının göstermelik bir hareket olduğuna dikkati çekerek saldırının teröristlerin moralinin korunması amacıyla gerçekleştiğini ifade etti.

Burucerdi bugün Tahran’ın batısında bulunan Kerec kentinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Onlar sahada yenilgiye uğrayan teröristlere moral vermek için elinden gelen her şeyi yapıyorlar” dedi.

ABD’nin Suriye saldırısının sonucunun dünya çapında kınamadan başka bir şey olmayacağını dile getiren Burucerdi, Amerikalıların geçen senelerde Batı Asya bölgesinde Siyonist rejim, Avrupalı ve bölgesel müttefikleriyle birlikte kriz çıkarmaya çalıştıklarını ifade etti.
Burucerdi ayrıca ABD’nin Suriye’ye geçen 7 senede dayatılan savaşın ana planlayıcısı olduğunu vurguladı.

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkanı, Amerikalıların Irak’ta yenildikten sonra binlerce teröristi dünyanın dört bir yanından toplamak suretiyle yürüttüğü vekalet savaşıyla Suriye yönetimini düşürmeye çalıştığını ancak başarısız olduklarını ifade etti.
Burucerdi, İran ve Rusya gibi her daim direnişin yanında olan ülkelerin Suriye’de bulunduğu için bu saldırının askeri olarak değersiz olduğunu ve ABD için başka bir yenilgi sayıldığını kaydetti.

Burucerdi, ABD, Siyonistler, İngiltere ve Fransa tarafından bölgede yapılan güvenlik istikrarsızlığa bölge ülkelerinin ciddi karşılık vereceğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Kapalı