HaberlerIrakİranKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

Burucerdi: Amerika, Irak’ta Başaramadığını Suriye’de Yapmak İstiyor.

İran meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, Amerikalıların Irak’ı parçalamaya dayalı senaryolarının yenilgiye uğramasının ardından, aynı senaryoyu Suriye’de uygulamak istediğini zira binlerce teröristi eğiterek ve silahlandırarak Suriye’de bu hedef için çalıştığını söyledi.

Burucerdi, dün Tahran’da yaptığı açıklamada, Amerika’nın IŞİD’i Suriye’de tutmak istediğini ve bu amaçla Suriye’nin Haseke cezaevindeki IŞİD teröristlerini kurtararak dünyanın bir çok yerine gönderdiği ve bunları sürekli olarak İslam dünyasının başına bir bela olarak tutacağını fakat bu şom emellerinde başarılı olmayacağını söyledi.

Burucerdi, Amerikalıların IŞİD’in yenilgiye uğratılmasının yıllarca zamana ihtiyacı olduğunu bildirdiğini ama Iraklı gençlerin Ayetullah Sistani’nin fetvası üzerine canlarını feda edercesine teröristleri doğduklarına pişman ettiklerini ve Irak’ta büyük yenilgi tattırdıklarını söyledi.

Arabistan’ın terörizmin Irak ve bölgede yayılmasındaki rolüne temas eden Burucerdi, Suudi rejiminin Siyonist İsrail rejimi ve Amerika’nın şom emellerinin gerçekleşmesi için adeta da gece gündüz çalıştığını söyledi.

Bilindiği gibi Suudi rejimi ve bölgedeki bazı mürteci rejimlerin Yemen ve Ortadoğu bölgesinde teröristlere verdikleri destekler sonrası bölgede yüzbinlerce insan öldü ve milyonlarca insan da evinden barkından oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.