HaberlerİranOrtadoğu

Burucerdi: IŞİD’i kuranlar ABD ve İngilteredir

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu başkanı Alaaddin Burucerdi, Amerika ve İngiltere’nin gerçekte bölge ve dünyanın güvenliği için şom bir bela olan terör örgütünü kuran ülkeler olduğunu söyledi.

Burucerdi, dün İRİB muhabirine verdiği demeçte, İran’ın terörizmle mücadele gücünün doruğunda olduğunu belirterek, Suriye ve Irak’ın daveti üzerine her iki ülkede danışman olarak bulunduğunu söyledi.

Alaaddin Burucerdi, İran’ın Suriye ve Irak’ta danışman olarak bulunmasının terör örgütü IŞİD’i oluşturan Amerika ve İngiltere’nin hoşnutsuzluğuna neden olduğunu zira onların bu şeytani aracın ellerinden yok olup gideceğini kaygısını taşıdıklarını söyledi.

Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu başkanı, İran’ın terörizmle mücadelede ciddi olduğunu ve Amerika ile İngiltere’ye bölge milletlerinin aleyhinde bu terör örgütünden şeytani araç olarak kullanılmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Bilindiği gibi Amerika ve İngiltere başta olmak üzere batı ülkelerin başta IŞİD olmak üzere terör örgütlerine verdikleri destekler Irak ve Suriye başta olmak üzere Ortadoğu bölgesinde halkların öldürülmesi ve evlerini barklarını terk etmek zorunda bırakmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.