AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

Burucerdi: Mısır’da Her Türlü Şiddetten Kaçınılmalı

İran İslami Şura Meclisi dış siyaset ve milli güvenlik komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, Mısır’da milli vahdetin sağlanması ve korunması için her türlü şiddetten kaçınılması gerektiğini söyledi.

Burucerdi, İSNA’ya verdiği demeçte, halihazırda Mısır’da öncelikli zaruretin Mısır halkının birlik ve beraberliğinin sağlanması ve bunun korunması olduğunu belirterek, Mısır halkının, düşmanların ve yabancıların halk içinde fitne çıkarmalarına izin vermemelerini istedi.

Burucerdi, Mısırlıların bölgede İslami uyanışın önderleri olduğunu belirterek, Amerika ve siyonist İsrail rejimlerinin bölgenin hassas İslam ülkelerinin içişlerine müdahale ettiklerini ve bundan dolayı hükümetlerin bağımsızlıklarını korumaları için halk desteğine sahip olması gerektiğini ve bu durumun da düşmanların komplolarının başarılı olmasını önleyeceğini söyledi.

Mısır’da bazı grupların, Özgür Mısır Ordusu kurmaya dayalı girişimlerine de temas eden İran İslami Şura Meclisi dış siyaset ve milli güvenlik komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, bunun da yeni bir buhrana ve iç savaşa neden olacağını belirterek, böyle bir girişimin asla Mısır halkı, devleti ve ordusunun yararına olmayacağını söyledi

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (15) içerik yüklenmiştir.