HaberlerİranOrtadoğu

Burucerdi: Teröristler kendilerini ortaya çıkaranlar için de sorun olacak

Alaaddin Burucerdi, dün Rusya’nın St. Petersburg kentinde ‘Halihazırda Kolektif ve Uluslararası Güvenliğin Pekişmesinde KGAÖ (Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü) oturumunda konuşmasında, teröristlerin iyi ve kötü diye ayrılması ve de bunların stratejik hedefler için bir araç olarak kullanılmasının, kesinlikle kabul edilemeyeceğini ve bunların bir gün kendilerini yönlendirenlerin kontrolünden çıkacağının bilinmesi gerektiğini ve teröristlerin tamamının dünya güvenliği için bir tehdit olduğunu söyledi.

Burucerdi, İran ve Rusya arasında DAEŞ ve terör örgütlerine karşı mücadelenin iyi bir şekilde yürüdüğünü belirterek, bu işbirliğinin Rusya ile bölgenin diğer ülkeler arasında da örnek olabileceğini söyledi.

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, bütün ülkelerin, dünyanın değişik yerlerinden binlerce teröristin Irak ve Suriye’ye savaş için gönderilmesi karşısında mücadele etmemesi halinde o zaman kendi sınırları içinde onlarla mücadele etmenin daha zor ve bedelinin daha ağır olacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.