HaberlerİranOrtadoğu

Burucerdi: Trump, Amerikan seçimlerinde Siyonistlerin nüfuzundan faydalanmaya çalışıyor

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyelerinden Alaeddin Burucerdi, Amerikan yetkililerinin Filistin Kurtuluş Örgütü’nün Washington Ofisi’ni kapatmaya yönelik tehditlerine gösterdiği tepkide, ABD’nin yapılacak seçimlerde Siyonistler’in nüfuzundan faydalanmaya çalıştığını belirtti.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John R. Bolton, bugün yaptığı açıklamada, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün Washington Ofisi’nin kapatılacağını duyurdu.

Burucerdi bu habere gösterdiği tepkide, Donald Trump’ın Siyonistlere istedikleri her türlü imtiyazı verdiğine işaretle, ABD Başkanı’nın seçimlerde oy kazanabilmek için kamuoyunu medya üzerinden etkilemek için Siyonistler’in kapasite ve nüfuzundan faydalanmaya çalıştığını vurguladı.

İranlı milletvekili ayrıca, Filistin Kuruluş Örgütü’nün Washington Ofisi’nin kapatılmasının BM başta olmak üzere uluslararası arenada Filistinliler’in itibarını azaltmayacağını, onların Amerikalılar aleyhinde uluslararası ceza divanı nezdinde dava açma hakkına sahip olduklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.