İslami Davet

Burucerdi: Uluslararası topluluk Myanmar’da müslümanlara karşı şiddeti engellemeli

21 Eylül 2017 12:23

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi, BM Güvenlik Konseyi ve dünya parlamentoları da dahil uluslararası topluluklara gönderdiği mesajda Myanmar’da müslümanlara yönelik işlenen zulüm ve cinayetin bir an evvel engellenmesi için gerekli tedbir alınmasını istedi.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi,bu mesajında bugün Arakanlı müslümanların Myanmar ordusu ve Budistleri tarafından organize bir katliama tabii tutulmakta olduklarını bildirerek, Mayanmarlı mazlum ve savunmasız binlerce müslüman’ın hayatını kaybettiğini ve yüz binlercesinin de kendi ev ve barklarından olduklarını bildirdi.

Şimdiye kadar bu cinayetlerin engellenmesi için uluslararası kuruluş ve devletler tarafından ciddi her hangi bir girişimin yapılmadığını belirten İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi, İran İslami Şura meclisinin Myanmar müslümanlarına yönelik işlenen soykırımı lanetlediğini bildirdi.

Alaeddin Burucerdi ayrıca bir başka açıklamasında ise, İran’a dayatılan yaptırımların askıya alınmasının uzatılmasının KOEP’in nükleer anlaşmasının şartlarından biri olduğunu belirtti.

Amerika Başkanı Donald Trump yönetiminin İran’a dayatılan nükleer yaptırımların 120 günlük yeni bir süreliğine askıya alınması gerektiğini değerlendiren Burucerdi, bunun KOEP nükleer anlaşmasının şartlarından biri olduğunu belirtti.

Burucerdi: Uluslararası topluluk Myanmar’da müslümanlara karşı şiddeti engellemeli Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık