İslami Davet

Buseyna Şaban: Suriye ABD Himayesinde Olan Güçlere Karşı Da Savaşacak

16 Eylül 2017 12:53

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Danışmanı, terörizme karşı mücadelede direniş, İran İslam Cumhuriyeti ve Irak’ın katılım ve katkılarının önemini vurguladı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Danışmanı Buseyna Şaban, Suriye devletinin Lübnan’ın kuzeyinde yer alan Arsal bölgesinin kurtarılmasında Lübnan direniş güçleri ile yakın işbirliği içinde olmasını hatırlatarak, Suriye topraklarının her karışının tamamen kurtarılmasına kadar terörizmle mücadelenin devam edeceğini bildirdi.

Şaban, Suriye topraklarının tamamı teröristlerden temizlenene kadar, ABD himayesindeki Suriye Demokratik güçleri de dahil olmak üzere tüm teröristlere karşı savaşacaklarını açıkladı.

Buseyna Şaban, cuma günü yaptığı açıklamada: “Suriye Devleti’nin; ABD himayesinde olan Suriye Demokratik Güçleri de dahil olmak üzere IŞİD ve gayri resim olarak Suriye’de bulunan tüm güçlerle karşı savaşacağını açıkladı.”

Şaban; Suriye topraklarının tamamı kurtulana kadar, her türlü tecavüzcülere karşı savaşacağız dedi.

Şaban; ABD himayesinde olan SDG’nin IŞİD’in elinde olan bölgeleri hiçbir mukavemetle karşılaşmaksızın ele geçirdiğini belirtti.

Suriye Devlet Başkanı Esad’ın Danışmanı Astana’da elde edilen anlaşmanın Suriye ordusunun Deyr ez Zorda elde ettiği başarı neticesinde olduğunu vurguladı.

Buseyna Şaban: Suriye ABD Himayesinde Olan Güçlere Karşı Da Savaşacak Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık