HaberlerOrtadoğuSuriye

Busr El Harir Ve Mleyhat El Ataş Beldeleri Teröristlerin İşgalinden Kurtarıldı

Suriye ordu birliklerinin Dera kırsalının doğusunda belli başlı devletlerin destek ve komutasıyla hareket eden teröristleri ağır kayıplara uğratmaya devam ediyor.

Askeri bir kaynak SANA’ya açıklamalarında; Suriye ordu birliklerinin Dera kırsalı Nahite Beldesinde teröristleri ağır kayıplara uğratıp önemli ilerlemeler kaydetmeye devam ettiklerini aktardı.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Mleyha Beldesine girip Suriye’nin şanlı bayrağını belde semalarında dalgalandırmaları ardından Hrek Beldesi kenarlarına ulaştıklarını kaydetti.

Belli başlı devletlerin destek ve komutasında hareket eden teröristlerin beşeri ve ekipman açısından ciddi kayıplara uğratıldıklarına dikkat çeken askeri kaynak; ağır kayıpları ve önemli mevkileri kaybetmeleri ardından teröristlerin saflarında büyük bir çöküş ve paniğin yaşandığına vurgu yaptı.

Günün erken saatlerinde ise askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin Dera kırsalının kuzeyinde destekçi ve müttefik güçlerle işbirliği içinde Busr el Harir ve Mleyhat el Ataş beldelerini teröristlerden kurtarıp halkın güvenliğini temin ettiklerini belirtmişti.

Operasyonlarda İsrail’in destekleyip yönlendirdiği Nusra Cephesine tabi yüksek sayıda teröristin öldürüldüğüne dikkat çeken askeri kaynak; teröristlere ait bir tank ve iki BMB aracının yanı sıra büyük miktarda ve farklı türlerde silah ve mühimmat ele geçirildiğini belirtti.

İki beldenin bölgede teröre karşı operasyonların seyrinde büyük bir önem taşıdığına dikkat çeken askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin bu beldelerde teröristlerin yok olmadan önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzenekleri ve mayınları etkisizleştirme operasyonu başlattıklarını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.