DünyaHaberler

Bütün Dünya siyonizme karşı yürüdü

Cuma gününün, “müslümanların siyonistlere öfkesini haykırma günü” ilan edilmesinin ardından dünyanın çeşitli kentleri, siyonist karşıtı protesto gösterilerine sahne oldu.

Radikal siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya saldırma çabası ve Filistinli grupların dünya müslümanlarını ilk kıblelerine arka çıkmaya davet etmesinin ardından dünyanın bir çok kentinde korsan İsrail’e lanet yağdıran protesto gösterileri gerçekleşti.

Bu arada korsan İsrail güvenlik güçleri ile Filistinliler arasında Mescid-i Aksa’nın çevresi ve diğer bölgelerde şiddetli çatışmaların yaşandığı bildiriliyor.

Aksa TV kanalı işgal altındaki Filistin’in başta Batı Yakası ve Gazze şeridi olmak üzere çeşitli bölgelerinde Mescid-i Aksa’ya destek gösterileri düzenlendiğini duyurdu.

Öte yandan Lübnan’da da binlerce Filistinli mültecinin korsan İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırmasını ve Goldstone raporunun ertelenmesine yönelik özerk teşkilatın önerisini tekbir çekerek protesto ettiği belitiliyor.

Bu arada İran’la Türkiye başta gelmek üzere Moritanya, Pakistan, Hindistan, Azerbaycan,Endonezya,
Malezya ve birçok Avrupa kentinde de,Mescid-i Aksa’ya destek gösterileri düzenlendiği, gösterilerde korsan İsrail’e lanet yağdırıldığı ve siyonist Yahudilerin işlediği cinayetlerin kınandığı kaydediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.