FilistinHaberlerOrtadoğu

Büyük Dönüş Yürüyüşlerinde Bu Cuma Filistinli Bir Hemşire Şehit Olurken 100’ün Üzerinde Kişi Yaralandı

Onlarca Filistinli cuma günü, Cuma’dan Heyfa’ya ismindeki Büyük Dönüş Yürüyüşlerine katılmak için Gazze sınırlarına geldiler ve Siyonist Rejim askerilerinin ateş açması sonucu yaralandılar.

Filistin Sağlık Bakanlığı, bu hafta onuncu Cuma olan Büyük Dönüş Yürüyüşlerinde 100’den fazla Filistinlinin yaralandığını ve bir kişinin de şehit olduğunu açıkladı.

Haber kaynaklarının ifadesine göre, 40 Filistin vatandaşı, açılan ateş sonucu yaralandı ve diğer kişiler de göz yaşartıcı gaz soludukları için nefes darlığı yaşadılar.

Binlerce Filistinli, Ulusal Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Komitesinin davetine icabet ettiler ve Gazze sınırlarındaki dönüş çadırları, bütün Sünni gruplardan oluşan Filistinli vatandaşlarla doluydu.

Siyonist Rejim askerleri dün de Büyük Dönüş yürüyüşlerinde Filistinli vatandaşların üzerine ateş açtı ve göz yaşartıcı gaz kullandı.

Öte yandan, Hayfa’dan yüzlerce kişi bir araya gelerek, Gazze halkıyla dayanışma içerisinde olduklarını açıkladılar ve aynı zamanda attıkları sloganlarda Kudüs’ün Arap kimliğini vurguladılar.

Büyük Dönüş Yürüyüşlerine katılanlar aynı zamanda, Al-i Suud ve Yüzyılın Anlaşmasına karşı da sloganlar attılar.

Ulusal Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Komitesi daha önce yayınladığı bildiride, Filistin halkına, Gazze Şeridinde bir araya gelerek yürüyüş düzenleme çağrısında bulundu.

Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinliler 30 Mart yani Toprak gününün kırk ikinci yıldönümünde her yıl düzenlenen barışçıl Büyük Dönüş yürüyüşlerine başladılar ve o günden şimdiye kadar 120’den fazla Filistinli Siyonist Rejim tarafından vurularak şehit oldu ve binlerce kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.