FilistinHaberlerOrtadoğu

Büyük Dönüş Yürüyüşü Amacına Ulaşıncaya Kadar Devam Edecek

Dönüş Yürüyüşleri ve Kuşatmayı Kırma Heyeti bugün yaptığı açıklamada, kültürel, siyasi, ulusal, sosyal etkinliklerin günü birlik olarak Gazze’nin doğu sınırında kurulan dönüş çadırlarında sürdürüleceğini duyurdu.

Heyet, Halk Cephesi’yle bugün (21 Mayıs Pazartesi) Gazze’de yaptığı toplantının ardından yaptığı açıklamada, kesintisiz devam eden bu faaliyetlerle dönüş hakkını, ulusal bağımsızlığı ve kutsalları koruma konularında bir bilinç oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, halktan ‘Kuşatmaya Rağmen Yolumuza Devam Ediyoruz” cumasına aktif bir şekilde iştirak etmelerini beklediklerini, ablukanın direniş ve ulusal mücadele hakkını durduramayacağını ifade etti.

Heyet açıklamasında ayrıca “sekizinci Cuma da yürüyüşümüze devam edeceğiz. Ulusal hedeflerimize ulaşıncaya kadar bunu sürdüreceğiz. Başta özgürlük olmak üzere, başkenti Kudüs olacak devletin kurulması, mültecilerin çıkarıldıkları topraklarına geri dönmesi gibi haklarına ulaşıncaya kadar Filistin halkı ulusal mücadele ve direnişin bir parçası olacaktır” ifadesini kullandı.

Heyet açıklamasında, Filistin halkının özgürlük ve bağımsızlık hakkına dokunan her türlü politika ve uygulamaları reddettiklerini kaydetti.

30 Mart Toprak Günü’nde başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne insanlık dışı yöntemlerle müdahale eden işgal güçleri şimdiye kadar 118 kişiyi şehit etti, 13 binden fazla kişiyi de yaraladı. 

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.